مالیات
Category

اسناد مالکیتی که در اداره ثبت درج نشده باشد، فاقد اعتبار خواهد بود.

مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: اسناد مالکیتی که در اداره ثبت اسناد درج نشده باشد، فاقد اعتبار خواهد بود.

ایرنا: «شاهین مستوفی» در گفت‌وگویی اعلام کرد: بنا به دستور رهبر معظم انقلاب به مجمع تشخیص مصلحت نظام، قانونی در حال تدوین است که بر اساس آن اسناد قولنامه‌ای فاقد اعتبار بود و فقط اسناد به ثبت رسیده در سامانه ثبت اسناد معتبر خواهد بود و به مالکان توصیه می‌شود قبل از اجرایی شدن قانون نسبت به حل موارد ثبتی اقدام کنند.

وی درباره اجرایی شدن قانون مالیات بر خانه‌های خالی و چگونگی شناسایی این خانه ها، افزود: مطابق ماده ۵۴ مکرر قانون مالیاتی و تبصره ۷ و ۸ ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۵ آذر سال ۹۹ مجلس شورای اسلامی، شناسایی واحدهای مسکونی خالی از سکنه مستند به سامانه املاک و اسکان کشور است و متولی ایجاد سامانه نیز وزارت راه و شهرسازی است که بر همین مبنا سازمان امور مالیاتی بر اساس اطلاعات کسب کرده از موارد فوق مطالبات مالیاتی را انجام می‌دهد.

مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان مالیاتی کشور تاکید کرد: سازمان امور مالیاتی هیچ وظیفه‌ای در قبال شناسایی واحدهای مسکونی خالی ندارد.

پیگیری پرونده جوان ۲۳ ساله دارای ۱۲۳ واحد مسکونی

وی در پاسخ پیگیری پرونده جوان ۲۳ ساله دارای ۱۲۳ واحد مسکونی توسط این سازمان، گفت: وی هیچ پرونده مالیاتی در این سازمان نداشته و از طریق ضوابط قانونی شناسایی نحوه مالکیت یا بحث فرار مالیاتی نامبرده در حال بررسی است که نتیجه آن توسط رسانه‌های عمومی اطلاع رسانی خواهد شد.

مستوفی با اشاره به مصوبه‌های قانونی در خصوص اطلاع رسانی از اطلاعات مالی، خاطرنشان کرد: طبق قانون همه دستگاه‌ها مکلف به ارائه اطلاعات از طریق وزارت اطلاعات و ارتباطات و با رعایت گروه تعیینی خود به واسطه ارتباطات سیستمی هستند و تلاش خود را برای رعایت عدالت مالیاتی انجام می‌دهند.

وی افزود: در سه سال اخیر با وجود شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، نظام مالیاتی کشور با تحقق درآمدهای مالیاتی که در بودجه پیش‌بینی شده بود توانست ضمن مهار تورم، ۵۵ درصد هزینه‌های جاری کشور را تامین کند.

مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان مالیاتی کشور ابراز امیدواری کرد که با پیاده‌سازی قانون پایانه فروشگاهی، قانون عایدی بر سرمایه و قانون مجموعه درآمدها، با بسیاری از فرارهای مالیاتی مقابله شود.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *